Минулої зими Житомир практично уник відключень світла. До наступної зими місто підходить ще більш підготовленим. На форумі Forbes – «Енергія бізнесу» мер Житомира Сергій Сухомлин поділився рецептом, як побудувати захищене від блекаутів місто.

Модернізація обладнання

З 2014-го року споживання газу Житомиром впало майже вдвічі, до 47 млн кубометрів газу. Цього вдалося досягти завдяки модернізації обладнання. Тоді як більшість міст декларують втрати в теплових мережах на рівні 20-28%, у Житомирі цей показник – 4%. 

Світлодіодні лампи для зовнішнього освітлення

У 2018 році Житомир першим в Україні перевів зовнішнє освітлення на світлодіодні лампи. Минулої зими споживання всієї системи освітлення Житомира склало 360 кВт. 

Альтернативні джерела

У Житомирі працює ТЕЦ на альтернативному паливі. Також розробили проєкт будівництва сонячної електростанції для потреб водоканалу. Ця СЕС на 2,8 МВт закриє 50% потреб водоканалу. Також місто отримало два газопоршневих генератори, які на 40% покриють потреби в електроенергії теплокомуненерго. 

Зміна графіку роботи великих підприємств

Деякі великі підприємства перейшли на роботу в суботу та неділю, а також на роботу у нічні зміни, коли загальне споживання менше. Були розроблені тижневі графіки, коли які підприємства працюють.

Вирішення проблеми пікових годин споживання електроенергії

Щоб вирішити цю проблему, у місті на декілька годин відключали частину теплових котлів та водонапірних насосів, а також зупиняли частково електротранспорт. Це ніяк не впливало ні на водозабезпечення, ні на опалення. Проте дозволяло зекономити 9-12 МВт й уникнути відключень. 

Детальніша інформація: