11 липня 2023 року на засіданні Європейського Парламенту депутати більшістю голосів підтримали оновлену Директиву з енергоефективності. Вона встановлює для ЄС нові цілі у сфері енергоефективності, а саме – скоротити енергоспоживання на 11,7% до 2030 року.

До 2030 року державам-членам необхідно буде економити в середньому 1,5% на рік. Щорічна економія енергії почнеться з 1,3% на період до кінця 2025 року і поступово досягне 1,9% на період до кінця 2030 року.

Цілі енергоефективності повинні бути досягнуті за допомогою місцевих, регіональних і національних заходів у різних секторах, наприклад, державне управління, будівлі, підприємства, центри обробки даних тощо. Депутати Європарламенту наполягали на тому, що схема має, зокрема, охоплювати державний сектор, який повинен буде скорочувати своє кінцеве споживання енергії на 1,9% щороку. Держави-члени повинні також забезпечити, щоб принаймні 3% громадських будівель щороку реконструювалися у будівлі з майже нульовим споживанням енергії або будівлі з нульовим рівнем викидів. Директива також встановлює нові вимоги до ефективних систем централізованого теплопостачання.

Директива з енергоефективності спрямована на зменшення залежності від імпорту нафти та газу за допомогою проєктів з енергоефективності та розширення надання чистої та відновлюваної енергії. 

Детальніша інформація: