Біофільний дизайн, енергонезалежність і навіть власне джерело води — майбутня миколаївська школа №48 стане одним із найсучасніших навчальних закладів на півдні України.

Проєкт, який заснували директор Департаменту архітектури та містобудування Миколаївської міської ради Євген Поляков та Анна Кирій — архітекторка і засновниця архітектурно-проєктної групи Анни Кирій, презентує план відбудови найбільшої школи в Миколаєві. До війни тут навчалося понад 900 дітей, а після відбудови навчатиметься вдвічі більше — 1326. 

Головними пріоритетами команди, яка працювала над цим проєктом, були енергоефективність, людиноцентричний підхід та ергономічність приміщень. Проєкт своєю унікальністю привернув увагу як українських, так і міжнародних партнерів.

Нову будівлю зведуть на базі старої, адже головний корпус ще можна відновити. Проєкт буде розроблений так, щоб з  максимальною користю використати всю територію закладу. На території будуть три відкриті класи-альтанки із сонячними панелями для проведення майстер-класів на свіжому повітрі, теплиця для вирощування рослин та зони відпочинку для молодших і старших школярів.

Засновники акцентують увагу на енергонезалежності школи, тому заплановано використання сонячних колекторів і теплових насосів. Заклад матиме свердловину для забезпечення водопостачання. Щодо безпеки, то школа буде оснащена повністю обладнаним укриттям із санвузлами, диспетчерським та інженерним приміщеннями й інфраструктурою для людей з інвалідністю. У мирні часи цей простір буде використовуватися як тир або гімнастична зала.

Проєкт стане реальністю, коли вдасться зібрати необхідні кошти. Місто робить усе можливе для пришвидшення цього процесу, зокрема підписало меморандум з американським фондом Sweetanok.

Детальніша інформація: