Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) і Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) підтримують українські лікарні у відповідь на виклики війни.

Європейський інвестиційний банк і Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України уклали нову угоду, щоб і далі сприяти впровадженню програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні» та підтримувати втілення необхідних заходів з енергоефективності та ліквідації наслідків воєнних дій. Зокрема, йдеться про сферу охорони здоров’я. Підписана угода передбачає інвестиційний грант у розмірі 5 млн євро від фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), який доповнює кредит ЄІБ у 300 млн євро.

Грант у розмірі 5 млн євро буде спрямовано здебільшого на підтримку заходів в українських лікарнях у відповідь на виклики війни. Після початку повномасштабного вторгнення Росії нагальна потреба у відновленні та модернізації лікарень та інфраструктури охорони здоров’я стрімко зросла. За таких умов гостро постала необхідність у покращенні умов для забезпечення належної медичної допомоги та підтримці постраждалих громад.

Нині 43 українські міста та громади беруть участь у програмі, а Новояворівськ і Ковель стануть одними з перших міст, які отримають фінансування на підвищення енергоефективності.

Довідково. Працюючи в Україні з 2007 року, ЄІБ підтримує євроінтеграцію країни, яка стала ще важливішою після повномасштабного вторгнення Росії. З портфелем проєктів на суму 7,3 млрд євро Банк інвестує у муніципальну інфраструктуру, енергетику, транспорт і МСП, щоби покращити повсякденне життя, стимулювати економічне зростання та сприяти стійкості й відновленню України. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році ЄІБ надав негайну допомогу Україні, виділивши 2 млрд євро на терміновий ремонт критичної інфраструктури.

Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) – це багатосторонній фонд, створений під час головування Швеції в ЄС у 2009 році та який підтримується низкою донорів і міжнародних фінансових установ. Розмір фонду E5P для України становить 200 млн євро, куди входять внески від ЄС як найбільшого донора і Швеції як найбільшого двостороннього донора, що підтримує Україну, а також Німеччини, Норвегії, Швейцарії, США, Данії, Польщі, Фінляндії, Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Ірландії та Словаччини. Україна також є донором E5P із внеском у розмірі 20 млн євро. Гранти E5P використовуються разом із кредитами від міжнародних фінансових інституцій для підтримки інвестицій у муніципальну інфраструктуру. Ці інвестиції покликані підвищити енергоефективність в Україні, а також позитивно вплинути на довкілля та боротьбу зі зміною клімату. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну E5P також підтримує надзвичайні заходи, пов’язані з війною, щоб сприяти роботі критичної муніципальної інфраструктури. На сьогодні E5P підтримало 27 інвестиційних проєктів по всій Україні із загальним обсягом інвестицій понад 1 млрд євро.

Детальніша інформація: