500 – стільки пакетів за рік використовує кожен українець. 20 хвилин – саме стільки в середньому ми користуємося пакетом. Більше 100 років пакет розкладається у довкіллі, і лише декілька секунд необхідно, щоб підписати важливий закон. Саме з такими совами Президент України Володимир Зеленський на Всеукраїнському Форумі Україна 30. Екологія підписав Закон № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

Верховна Рада України прийняла Закон України від 01.06.2021 р. № 1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». З 1 січня 2022 року в Україні заборонено розповсюдження оксорозкладних (оксобіорозкладних) пакетів. Із березня 2022-го року магазини, супермаркети, аптеки та кафе не можуть пропонувати відвідувачам тонкі пакети товщиною стінки до 50 мкм.

Як виняток, до 2023 року в обігу залишилися біорозкладні та надтонкі пакети для первинної упаковкидля риби, м’яса, сипучих і льоду. За цей час мають з’явитися більш екологічні альтернативи.

Президент України відзначив, що для вирішення проблем із відходами в Україні наразі розроблено сучасний законопроєкт:  «На жаль, в той час, коли чимало країн вже переробляють 99% відходів, в Україні на вторинну переробку потрапляє тільки 6%. Сьогодні вже розроблений сучасний законопроєкт про управління відходами, який запровадить запобігання їх утворенню, повторне використання, переробку відходів на вторинну сировину та грамотну утилізацію».

Детальніша інформація: