Верховна Рада 29 травня 2023 року  проголосувала за приєднання до Мінаматської конвенції, яка обмежує використання ртуті.

Ртуть міститься у деяких термометрах, тонометрах, певних видах батарейок, люмінесцентних лампах, барометрах, вимикачах, реле і деякій косметиці. Потрапляючи у навколишнє середовище, цей метал накопичується у повітрі, воді та ґрунтах, поступово стаючи частиною ланцюгів харчування. Наприклад, може накопичуватися у рибі.

Ртуть має дуже низьку температуру плавлення — 38.87°C. В організмі людини ртуть акумулюється та залишається на все життя.

Закон, ухвалений парламентом, передбачає, що з 2024 року Україна припинить виробництво, імпорт та експорт продукції, що містить ртуть.

Винятки передбачено для продуктів для потреб військової та цивільної оборони; досліджень та калібрування приладів; для безальтернативних товарів, таких як люмінесцентні лампи з холодним катодом, зовнішніх електродів для електронних дисплеїв і пристроїв вимірювання тощо; вакцин, що містять тимеросал як консервант. Про видобуток ртуті в законі нічого не вказано.

Детальніша інформація: