У грудні 2020 року Європейська Комісія схвалила Стратегію сталої і розумної мобільності – виведення європейського транспорту на шлях майбутнього – та розробила план дій з її реалізації. План дій встановлює флагманські ініціативи Європейської Комісії з формування сталої, розумної та стійкої мобільності.

Зокрема, щодо сталої мобільності передбачено: 1) збільшення використання транспортних засобів із нульовим рівнем викидів, відновлюваних та низьковуглецевих видів палива та відповідної інфраструктури; 2) створення аеропортів та морських портів із нульовими викидами; 3) створення більш сталої та здорової міжміської та міської мобільності; 4) озеленення вантажного транспорту; 5) вуглецеве ціноутворення та створення кращих стимулів для споживачів; 6) перетворення підключеної та автоматизованої мультимодальної мобільності в реальність. Щодо розумної мобільності визначено важливість: 7) інновацій, даних та штучного інтелекту для розумної мобільності. Щодо стійкої мобільності заплановано: 8) посилення єдиного ринку; 9) формування чесної та справедливої мобільності для всіх; 10) підвищення безпеки на транспорті.

Європейська Комісія запланувала впровадити заходи протягом 2021-2025 років. Частина заходів уже виконана, наприклад, розроблено пропозиції щодо перегляду директиви про відновлювані джерела енергії, використання відновлюваних та низьковуглецевих палив у морському транспорті, забезпечення рівних умов для сталого повітряного транспорту, пакету міської мобільності.

Детальніша інформація: