Місцева влада в Загребі оголосила про новий проєкт з реконструкції 50 громадських будівель та підвищення їх енергоефективності в поєднанні з фотоелектричними установками та зарядними станціями для електромобілів. Проєкт коштуватиме 85 мільйонів євро і значною мірою фінансуватиметься Європейським інвестиційним банком.

Очікується, що інвестиції допоможуть Хорватії досягти своїх кліматичних цілей щодо 36% частки відновлюваних джерел енергії до 2030 року і призведуть до скорочення викидів CO2 від громадських будівель у столиці на 80% та додаткової економії енергії на 70%.

Згідно з офіційною заявою, після завершення проєкту громадські будівлі зможуть генерувати понад 14,9 гігават-годин відновлюваної електроенергії, усунути 8700 тонн викидів CO2 та заощадити 29,8 гігават енергії щороку.

Крім того, тривалість проєкту була встановлена до 2026 року, і міська влада повинна провести оцінку свого будівельного фонду, щоб з’ясувати, де ремонт буде найбільш ефективним.

За словами міського голови Томіслава Томашевича, це можна зробити за рахунок початкових інвестицій у розмірі 2,7 мільйона євро, які в основному покриваються ЄІБ. Крім того, кошти значною мірою спрямовуються на модернізацію дитячих садків, шкіл, будинків престарілих та інших громадських будівель.

Детальніша інформація: