14 грудня 2021 року Європейська Комісія запропонувала План дій щодо посилення міжміського та транскордонного пасажирського залізничного транспорту. План дій є дорожньою картою для перетворення міжміських поїздок залізницею на далекі відстані на привабливіші, швидші та доступніші перевезення для більшої кількості європейських пасажирів. Метою плану є подвоєння швидкісного залізничного руху до 2030 року та його потроєння до 2050 року.

План дій анонсує розроблення мультимодальної законодавчої пропозиції у 2022 році, зокрема і щодо покращення продажу квитків на міжміські та транскордонні потяги в Європі. Планування та бронювання транскордонних поїздок має стати простішим і зручнішим для користувачів, дозволяючи пасажирам швидко знаходити доступні квитки за найкращими цінами. Ця ініціатива спрямована на покращення можливостей пасажирів купувати квитки на поїздки, які поєднують подорож залізничею із місцевим громадським транспортом та іншими варіантами мобільності.

План дій також містить заходи щодо покращення залізничних перевезень і забезпечення більшої доступності подорожей поїздами. Європейська Комісія вивчить можливості звільнення від сплати ПДВ під час міжнародних поїздок в ЄС. Для розширення можливостей молоді, зокрема щодо обрання ними залізниці чи інших екологічних видів транспорту, у Плані дій пропонується внести зміни до чинних правил відшкодування Erasmus.

Детальніша інформація: