Кількість балконних сонячних електростанцій в Німеччині подвоїлася з початку 2023 року. Федеральний уряд Німеччини планує спростити процес установки невеликих сонячних систем на балконах.

Зростання цін на енергоносії зробило установку сонячних панелей на балконах популярною альтернативою для багатьох жителів Німеччини. Панелі можна придбати в готових наборах, які не потребують глибоких знань для встановлення та експлуатації.

Зазвичай балконні електростанції складаються з одного або двох сонячних модулів, інвертора і розетки підключення для домашньої мережі. Сонячні модулі генерують постійний струм, який потім перетворюється інвертором у змінний струм, який в свою чергу подається безпосередньо в домашню мережу. Побутові прилади потім можуть працювати з виробленою електроенергією.

Головним фактором є наявність сонячного світла протягом усього року. Разом з тим, балконні сонячні блоки найбільш популярні на півночі країни, особливо в Мекленбурзі-Передній Померанії і Шлезвіг-Гольштейні, відповідно з 5 і 4,2 сонячними станціями на 1000 жителів.

Спосіб, яким уряд прагне спростити процедуру встановлення балконних електростанцій, полягає у наданні власникам квартир і навіть орендарям права встановлювати пристрої без попередньої консультації з радою орендодавців у будинку.

Детальніша інформація: