Згідно з останнім щорічним звітом Bathing Water, опублікованим 28 травня 2024 року, переважна більшість місць для купання в Європі відповідала найсуворішим стандартам якості купання в ЄС у 2023 році. Це становить 85,4% популярних вод для купання в ЄС. Цілих 96% усіх офіційно визначених вод для купання в ЄС відповідали мінімальним стандартам якості, і лише 1,5% були оцінені як «погані».

Оцінка, проведена Європейським агентством з навколишнього середовища у співпраці з Європейською Комісією вказує, де можна знайти безпечні місця для купання в Європі цього літа. Основна увага приділяється не загальній якості води, а безпеці купання, а саме наявності бактерій, які можуть викликати серйозні захворювання у людей.

Дані звіту ґрунтуються на моніторингу 22081 місця купання по всій Європі. Це стосується місць у всіх країнах-членах ЄС, Албанії та Швейцарії. Звіт ґрунтується на даних, наданих державами-членами за купальні сезони 2020-2023 років.

Найбільша частка відмінних вод для купання розташовані в Греції, Хорватії, на Кіпрі та в Австрії. У Бельгії, Болгарії, Люксембурзі, Мальті, Австрії та Румунії всі офіційно визначені води для купання відповідали хоча б мінімальному стандарту якості у 2023 році.

Якість купання у прибережних водах, як правило, краща порівняно з внутрішніми водами. У 2023 році 89% класифікованих прибережних місць для купання мають відмінну якість, порівняно з трохи менше 79% внутрішніх вод для купання.

З моменту прийняття Директиви про воду для купання у 2006 році частка води для купання з поганою якістю води знизилася за останнє десятиліття і зараз залишається стабільною з 2015 року. Однак ризики для здоров’я від купання є постійною проблемою: у 2023 році в ЄС повідомлялося про 321 «поганий» об’єкт.

Поряд зі звітом про воду для купання, Європейське агентство з навколишнього середовища також випустило оновлену інтерактивну карту, яка демонструє ефективність кожного місця купання. Також доступні оновлені звіти по країнах ідодаткова інформація про імплементацію директиви в країнах.

Незважаючи на те, що більшість вод для купання в Європі перебувають у відмінному стані з бактеріологічної точки зору, забруднення поверхневих і підземних вод залишається значним і може посилюватися внаслідок зміни клімату. Підвищення життєстійкості водних ресурсів для людей і довкілля буде ключовим у найближчі роки.

Детальніша інформація: