Відходи від будівництва та знесення складають понад третину від усіх відходів в ЄС. Повторне використання матеріалів з існуючих будівель для виконання нових будівельних та ремонтних робіт має потенціал для зменшення відходів, попиту на первинні (неперероблені) матеріали та скорочення викидів парникових газів. Європейська Комісія опублікувала дослідження, чи доцільно переробляти будівельні матеріали для повторного використання.

Попередні зусилля з оцінки цього потенціалу, як правило, зосереджувалися на загальних обсягах матеріалів, що генеруються та використовуються, без урахування логістичних та економічних обмежень у зборі, переробці та перерозподілі.

Нове дослідження моделює можливості для міського видобутку в Нідерландах за практичних обмежень до 2050 року. Будівельна галузь у Нідерландах відповідає за 50% використання сировини в країні, 40% утворення відходів і понад третину викидів парникових газів. Уряд встановив цілі зменшення вдвічі використання первинних матеріалів у будівництві до 2030 року та створення кругової економіки з чистими нульовими викидами вуглецю для цього сектору до 2050 року.

Дослідники повідомляють, що перероблені матеріали можуть зробити лише обмежений внесок для задоволення загального попиту на матеріали, частково через розширення житла, необхідне для зростаючого міського населення. Вони зазначають, що основними відходами, що утворюються за цей період, є бетон (60%) та глиняна цегла (24%), причому остання рідко використовується у новому будівництві. Інші матеріали зі значним попитом, такі як пісок та мінеральна вата (виробництво яких призводить до високих викидів парникових газів), не утворюються як відходи в значних обсягах.

Потенційне скорочення викидів парникових газів, досягнуте завдяки переробці будматеріалів, є меншим, ніж досягнуте шляхом дотримання більш амбітного шляху зеленої енергетики. Однак дослідники повідомляють, що поєднання прискореної декарбонізації та переробки будматеріалів може призвести до скорочення викидів парникових газів на 40% до 2050 року.

Детальніша інформація: