Новий, перший у своєму роді, комерційний завод в Іспанії виробляє продукти замкнутого циклу з відходів, які в іншому випадку були б призначені для звалища.

Завод використовує матеріали, які не підлягають переробці та які відбраковують сортувальні центри, для виробництва хімікатів замкнутого циклу та передового біопалива, тим самим революціонізуючи поводження з твердими побутовими відходами. Ця новаторська ініціатива спрямована на зменшення відходів на звалищах, скорочення викидів вуглецю та сприяння сталому використанню ресурсів. 

Проєкт «Екопланта», започаткований у листопаді 2021 року, використовує інновації для вирішення життєво важливої екологічної проблеми. Проєкт отримав 106 млн євро фінансування від Інноваційного фонду – однієї з найбільших у світі інвестиційних програм для нульових викидів та інноваційних технологій, що фінансується за рахунок доходів Системи торгівлі викидами ЄС. Очікується, що протягом перших десяти років роботи компанія скоротить викиди парникових газів на приголомшливі 3,4 млн тонн еквівалента CO2. Це більше третини викидів парникових газів, вироблених усім сектором утилізації твердих відходів Іспанії у 2019 році. 

Інноваційна технологія газифікації Ecoplanta здатна обробляти широкий спектр складів відходів, робить проєкт відтворюваним на інших європейських об’єктах і пропонує потенціал для скорочення відходів і викидів парникових газів у набагато більших масштабах. Така адаптивність є не лише екологічною, а й корисною для економіки. Переробляючи тверді побутові відходи місцевого виробництва, заощаджується енергія, яка в іншому випадку була б потрібна для транспортування сировини на віддалені біопаливні об’єкти. Використовуючи вуглець та енергію, наявні в твердих побутових відходах, проєкт зменшує викиди та розкриває весь потенціал відходів як цінного ресурсу.

Проєкт буде виробляти метанол – ключовий будівельний блок для ринку хімікатів і палива. Це стимулюватиме економічний розвиток регіону в напрямку циркулярної економіки, створюючи робочі місця, стимулюючи місцеву економіку та сприяючи модернізації промислових виробничих центрів, зберігаючи при цьому всю продуктивну промислову структуру регіону.

У міру того, як Ecoplanta розвивається, вона залишається символом інновацій та сталого розвитку, демонструючи, як відходи можуть бути перетворені на цінні ресурси, значно зменшуючи вуглецевий слід. Цей проєкт надає глобальну модель рішень для управління відходами, демонструючи, як інновації, сталий розвиток і циркулярність можуть працювати пліч-о-пліч для побудови більш екологічно чистого та економічно яскравого майбутнього.

Детальніша інформація: