Держенергоефективності увійшло до складу Європейського альянсу із чистого водню, заснованого Європейською комісією у липні 2020 року.
Альянс підтримує широкомасштабний розвиток водневої енергетики до 2030 року та є частиною курсу ЄС щодо декарбонізації промисловості.
«Ми розглядаємо розбудову водневої економіки як один із стовпів відбудови України, її енергетичної трансформації та формування підґрунтя для декарбонізації економіки. Водночас, критичність питання енергетичної безпеки як України, так і всієї Європи відкриває широкий горизонт для тісної співпраці із партнерами ЄС», – прокоментував Голова Держенергоефективності Валерій Безус.
«Держенергоефективності із Міністерство енергетики України опрацьовує шляхи побудови водневої економіки України у рамках робочої групи на базі міністерства, а також у відкритому діалозі із науковою, бізнес-спільнотою та європейськими партнерами», – додав Голова.
Так, у своїй Водневій стратегії Європейська Комісія визначила Україну одним з пріоритетних партнерів у майбутній водневій економіці Євросоюзу.
Окрім цього, у плані «#REPowerEU» Єврокомісія передбачає створення кількох коридорів імпорту водню в ЄС, один з яких – саме з Україною, як тільки будуть для цього умови.
Тож, членство в Європейському альянсі з чистого водню допоможе активізувати міжнародну співпрацю, обмін досвідом та інформацією про розвиток водневої енергетики в різних країнах. Також участь в альянсі сприятиме пошуку потенційних партнерів для втілення проєктів із виробництва, транспортування, накопичення та використання водню.
Наразі членами альянсу є понад 1500 організацій, у тому числі більше 10 від України, серед них: Міненерго, ДП «НАЕК “Енергоатом”, Оператор ГТС України, НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» та інші.
Серед основних завдань альянсу – сприяти залученню інвестицій та стимулювати виробництво і використання чистого водню. Зокрема, об’єднання готує низку інвестиційних проектів. На сьогодні зібрано понад 1500 проєктів від членів альянсу.
Детальніша інформація: