За даними дослідників Барселонського інституту глобального здоров’я, протягом літа 2022 року в Європі від причин, пов’язаних зі спекою, померло близько 70 000 людей. Та ж команда взяла попередні дані про смертність і поєднала їх із прогнозами погоди, щоб створити перший у своєму роді інструмент, що рятуватиме життя у майбутньому.
Forecaster.health – онлайн-платформа для прогнозування реальних ризиків смертності від температур для різних демографічних груп населення.
Інструмент використовує дані про смертність, зібрані в рамках проєкту EARLY-ADAPT, який містить дані для 580 регіонів у 31 європейській країні. Користувачі можуть ввести дату, на яку вони хочуть побачити прогнози здоров’я протягом наступних двох тижнів, і відфільтрувати за підгрупами населення.
Інструмент відобразить карту з попередженнями для 580 регіонів із кольоровими кодами, що позначають чотири рівні ризику смертності, пов’язаного зі спекою та холодом: низький, помірний, високий та екстремальний.
Попередження базуються на реальних даних. Епідеміологічні моделі розраховують відсоток смертей, пов’язаних із температурою для цього прогнозу. Надзвичайне попередження означає, що температура може спричинити понад 20% смертей.
У майбутньому платформу Forecaster.health планують зробити доступною для усього світу.
Платформа також видаватиме попередження про конкретні причини смерті, такі як серцево-судинні та респіраторні захворювання, а також про інші наслідки для здоров’я, такі як госпіталізація та нещасні випадки на виробництві.
Підвищення температури стало найбільш помітним кліматичним явищем і для українців. Про це свідчать результати соціологічного опитування “Зміна клімату та мешканці України: особливості громадської думки та комунікації”.
Майже усі мешканці України спостерігають підвищення температури влітку, як наслідок зміни клімату (86,5%). Жінки однозначно більше відчувають підвищення температури влітку (90% жінок проти 82,3% чоловіків). Спостерігається чітка вікова тенденція: з віком люди відчувають підвищення температури більше (як влітку, так і взимку).
Присутні значні географічні відмінності: найменше вплив підвищення температури влітку відчувають мешканці полісся (79,1%). Натомість, мешканці лісостепу, степу та гірських районів гостро відчувають таке явище (близько 90%). Така ж ситуація з підвищенням температури взимку.
Детальніша інформація: