Малі та середні підприємства, які знають про варіанти національної фінансової підтримки, мають на 65% більше шансів прийняти або розширити сталі практики, – йдеться у дослідженні, опублікованому Європейською Комісією. Дослідники роблять висновок, що наявність інформації про можливості фінансування сприяє зеленому зростанню.

ЄС має сильний екологічний порядок денний, який включає політичну орієнтацію на заохочення бізнесу до прийняття більш сталих практик. Цьому сприяють Європейський зелений курс, нова стратегія зростання Європи та кілька політик, таких як План дій з циркулярної економіки. Однак прийняття сталих практик малим та середнім бізнесом відрізняється у межах країн ЄС та між ними.

Єврокомісія опублікувала дослідження, де розглядаються ключові фактори, які можуть вплинути на рівень використання фінансових можливостей.

Дослідження вказує на те, що підприємства малого та середнього бізнесу, які використовують власні кошти, були більш схильні до прийняття стратегії зеленого бізнесу, ніж ті, які використовують зелені кредити або фінансування ЄС. Цей показник не залежав від рівня отримання інформації, адже бізнес не хотів отримувати зелені кредити або фінансування ЄС через адміністративну складність.

Дослідники стверджують, що надання фінансування та поширення інформації про фінансову підтримку може сприяти прийняттю сталих практики у бізнесі. Однак успіх цієї стратегії залежить від типу фінансування, оскільки гранти та кредити менше сприяють переходу до зеленого бізнесу,  аніж самофінансування. Дослідники припускають, що партнерство державних та приватних підприємств було б ефективною моделлю для залучення фінансової підтримки. 

Детальніша інформація: