22 грудня 2021 року відбулося друге засідання робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської Комісії «Європейський зелений курс». Під час засідання було наголошено, що Україна поділяє мету та цілі Європейського зеленого курсу. Учасники обговорили низку важливих питань щодо їх реалізації, зокрема у сфері енергоефективності, постачання енергоресурсів, промисловості, а також розвитку фінансових інструментів для підтримки таких трансформацій.

Зміна клімату — пріоритетне питання, яке залишається на порядку денному світової спільноти і України зокрема. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час другого засідання робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської комісії «Європейський зелений курс». 

Прем’єр-міністр підкреслив, що наслідки зміни клімату є одним із найгостріших світових викликів, і Україна не може залишатись осторонь.  За його словами, важливо зосередитися на питаннях щодо поглиблення діалогу з ЄС у контексті Європейського зеленого курсу з урахуванням участі делегації України в конференції ООН зі зміни клімату у Глазго.

«У січні минулого року в Уряді ми обговорили формування українського зеленого курсу на основі європейського Green Deal. У нас насичений порядок денний з огляду на амбітну мету України — повноцінну інтеграцію секторальних політик до цілей Європейського зеленого курсу», — зауважив Денис Шмигаль.

Також Глава Уряду додав, що реалізація кліматичних цілей передбачає низку ключових трансформацій. Для їх досягнення необхідно створити постійні секторальні робочі групи та координувати зусилля всіх учасників навколо Стратегії зеленого переходу.

Так, вже створено постійні підгрупи за такими напрямами:

•    енергетична незалежність і трансформація енергетики;

•    енергоефективність та термомодернізація;

•    нова конкурентоспроможна економіка;

•    кліматичні фінанси для забезпечення зеленого переходу.

Детальніша інформація: