Щонайменше п’ятеро людей в Італії загинули на роботі під час спеки у липні 2023 року, що призвело до закликів про надання відпусток під час сильної спеки. Реальна кількість загиблих, ймовірно, набагато вища. Влітку 2022 року спека вбила понад 61 тис. осіб по всій Європі. Оскільки зміна клімату збільшує інтенсивність хвиль тепла, країнам доводиться розглядати нові засоби захисту для працівників.

За останні 20 років у більшості країн Європи температура була вищою за 26,5°C в середньому протягом близько 5% годин.  В Андалусії, південній та східній Іспанії, Італії та частині східного Середземномор’я спекотні дні трапляють частіше. 

Оскільки зараз Європа зіштовхується із дедалі більшою кількістю днів «екстремального теплового стресу», захист на робочому місці є життєво важливим. Профспілка FenealUil в Італії закликає до оплачуваної відпустки для персоналу, коли температура перевищує 35°C. Іспанія забороняє деякі роботи на відкритому повітрі у періоди сильної спеки. Вперше у липні 2023 року Греція також ввела заборону на працю у будівельному секторі у найспекотніші години дня.

Міжнародна організація зі стандартизації (ISO) визначає 26,5°C як рівень, вище якого людям потрібно робити перерви та пити багато води; всі важкі роботи повинні припинитися при температурі вище 32-33°C. Багато працівників у всьому світі вже роблять паузи під час пікової денної спеки. Крім того, має бути забезпечений доступ до прохолодної чистої води. 

Зміна робочого часу може бути ефективною місцевою стратегією, але оскільки зміна клімату призводить до підвищення температури навіть у зазвичай прохолодніші ранні години, це обмежене рішення. Допомогти може акліматизація. 

На рівні компаній та секторів Міжнародна конфедерація профспілок (МКП) пропонує інтегрувати тепловий стрес у колективні договори. На національному рівні МКП підтримує профспілки в інтеграції кліматичних питань у національні системи соціального захисту (наприклад, це може бути забезпечення допомоги по безробіттю, щоб покрити втрати робочого часу через тепловий стрес і повені).

Детальніша інформація: