У грудні 2023 року Фонд енергетичної підтримки України отримав додаткові гранти від багатьох донорів на загальну суму 153 млн євро. Ця щедра підтримка підкреслює міжнародну відданість справі стабілізації, покращення та декарбонізації енергетичного сектору України. Вкладниками були Німеччина, Велика Британія, Швейцарія, Данія та Естонія.

Протягом місяця Фонд продовжував свою місію із закупівлі необхідного обладнання для відновлення енергетичної інфраструктури України. Значні закупівлі включали трансформатори, турбіни, роз’єднувачі, вимикачі та спеціалізовані транспортні засоби загальною вартістю понад 27 млн євро. 59% коштів було спрямовано на сектор теплопостачання та комбінованої генерації електроенергії, 40% – на ремонт електросистеми та 1% – на газову інфраструктуру.

Фонд енергетичної підтримки України створено для надання фінансової допомоги для відновлення критичної енергетичної інфраструктури України, пошкодженої російськими атаками, та забезпечення безперервної функціональності енергетичного сектору. Він управляється Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та реалізується у тісній співпраці з фінансовою програмою USAID ESP і Міністерством енергетики України, за внески урядів, міжнародних організацій і корпоративних донорів. На сьогодні Фонд досяг 405 млн євро у вигляді зобов’язань від Німеччини, ЄС, Швеції, США, Данії, Великої Британії, Швейцарії, Австрії, Іспанії, Бельгії та Ісландії.

Детальніша інформація: