В Україні за підтримки Німеччини стартував грантовий конкурс для підприємств, які прагнуть стати більш енергоефективними та конкурентоздатними. Ця ініціатива впроваджується проєктом «Підтримка енергомодернізації підприємств у воєнний час», що реалізується ГО «Міжнародна фундація розвитку» за підтримки проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні».

Проєкт спрямований на підвищення енергоефективності промислових підприємств, а також тих компаній, які постраждали від військових дій. Для учасників передбачено заходи з розвитку потенціалу, експрес-енергоаудити та міні-гранти на впровадження енергоефективних заходів на підприємствах.

Переможці відбору отримають грант розміром 10 тис. євро на одне підприємство. Кошти можуть бути використані підприємствами виключно для фінансування енергоефективних заходів, визначених у грантовому договорі за результатом проведення енергоаудиту.

Першочерговими завданнями для енергоємних виробництв є:

  • впровадження систем енергоменеджменту, 
  • проведення енергоаудитів, 
  • модернізація виробничих процесів тощо.  

Усі ці та інші заходи є нагальними, особливо для вчасного реагування на виклики енергетичній безпеці під час осіннього-зимового періоду.

Детальніша інформація: