Сухі рослини з городу та саду замість спалення рекомендують компостувати. У Львові на вул. Пластовій, 13 працює міська компостувальна станція, куди можна привозити залишки рослин з городу та саду. В такий спосіб ви допоможете створити органічну підживку, яку можна використовувати для майбутнього урожаю, та не завдаєте шкоди довкіллю спаленням сухостою.

На міській станції компостування листя, гілля, сухі залишки рослинності та  городини переробляють методом аеробного компостування. У результаті ці відходи в поєднанні з харчовими та біопрепаратами перетворюються на органічну підживку. Готовий продукт можна використовувати як підживлення для рослин.

При згоранні 1 тонни рослинних залишків у повітря потрапляє близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять: пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. Також у тліючій, без доступу кисню рослинності, виділяється бензопрен, що здатен викликати ракові захворювання. А з димом у повітря вивільнюються діоксини – одні з найотруйніших для нашого організму речовин.

Крім того, в умовах воєнного стану спалювання сухої трави та рослинності розцінюють як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Детальніша інформація: