Новаторський проєкт GoProFor LIFE спрямований на збір і розповсюдження сотень екологічних лісових заходів, інструментів і досвіду завдяки унікальній базі даних передових практик для використання лісовими менеджерами по всій Європі.

П’ятирічний проєкт GoProFor LIFE вартістю 2,5 млн євро тривав до березня 2023 року і реалізовувався у найбільшому національному парку Італії «Ліси Казентінезі». Мета проєкту – отримати вигоду від десятирічного досвіду та найкращих практик ведення лісового господарства шляхом збору та обміну результатами європейських проєктів в Єдиній базі даних. База даних детально описує майже 300 флагманських видів діяльності, ефективних інструментів і методик для збереження лісового біорізноманіття та ведення лісового господарства.

Проєкт визначив п’ять ключових сфер для сталого управління лісами: біорізноманіття, середовища існування, інвазійні види, зміна клімату, а також планування, менеджмент і врядування. Будь-хто може безкоштовно отримати доступ до бази даних і здійснити пошук, завантажити інформаційні листи, знайти посилання на інші проекти LIFE та контактні дані експертів у різних галузях з різних країн Європи.

Наразі понад 50 тис. осіб отримали доступ до бази даних, яка була включена до хабу «Десятиліття ООН з відновлення екосистем», який залишатиметься активним до 2033 року.

Проєкт GoProFor LIFE був створений, щоб продемонструвати, що охорона природи та покращення лісових товарів і послуг не є суперечливими поняттями. Навпаки, ці два напрями діяльності сприяють сталому управлінню лісами.

GoProFor LIFE робить свій внесок у кілька політик і сфер законодавства ЄС, включаючи Лісову стратегію ЄС, Стратегію ЄС з біорізноманіття, Закон ЄС про відновлення природи, Європейський зелений курс і Стратегію ЄС з адаптації до зміни клімату. 

Детальніша інформація: