Для реформування системи управління лісами 29 грудня 2021 року Уряд схвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року та Операційний план на її виконання на 2022-2024 роки. Документ розроблений на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації», введеного в дію Указом Президента України від 23.03.2021 № 111.

Серед основних проблем у сфері лісового господарства Стратегія називає недосконалий розподіл функцій управління, високий рівень корупції та незаконної діяльності в лісах, дисбаланс фінансового забезпечення лісогосподарської діяльності, погіршення санітарного стану лісів, недостатню лісистість території України, відсутність економічних механізмів стимулювання запровадження природозберігаючих технологій, відсутність прозорого механізму продажу деревини тощо. 

Стратегією, серед іншого, передбачено запровадження ефективного управління лісами шляхом реформування системи; забезпечення стійкості лісів до зміни клімату; проведення цифровізації галузі; розвиток рекреації; розвиток наукового потенціалу та створення належної системи підготовки фахівців.

Серед очікуваних результатів виконання Стратегії: збільшення загального запасу лісів України не менше ніж до 2,5 млрд куб. метрів; підвищення рівня абсорбції парникових газів лісами України до 75,6 млн тонн СО2; оновлення деталізованих положень для не менше ніж 500 заказників; будівництво та ремонт 7,5 тис. кілометрів лісових доріг; оновлення парку протипожежної техніки на 100%.

«Стратегія є реальним дороговказом для України як ефективно реформувати лісову галузь – з чіткими цілями та завданнями. Лише виконавши їх, ми зможемо забезпечити сталий розвиток лісового господарства,  виконання лісами їх екологічної функції та збільшити частку лісового сектора у внутрішньому валовому продукті України», – зазначив Руслан Стрілець, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України. 

Стратегія є важливими інструментом у напрямку синхронізації України з цілями та завданнями Європейського зеленого курсу. 

Детальніша інформація: