На сайті Європейської Комісії оприлюднили результати дослідження потенціалу відновлення популяції безхребетних у міських водних потоках на основі 12-річних даних з міста в Нижній Саксонії, Німеччина. Дослідники повідомляють, що потоки з природними особливостями та хорошою якістю води, як правило, добре відновлюються, враховуючи відповідні кліматичні умови.

Прісноводні екосистеми підтримують пропорційно вищий рівень біорізноманіття, ніж наземні або морські середовища, і стикаються з більшою загрозою вимирання видів. Модифікований потік та хімічне забруднення зазвичай призводять до зменшення біорізноманіття.

Дослідники повідомляють, що місця з більш природними умовами – більш високою швидкістю потоку, більш природними руслами та кращою якістю води – як правило, мають більш різноманітні спільноти безхребетних, включаючи види, що вказують на здорові умови потоку.

Дослідники радять владі підвищити екологічну якість міських потоків шляхом зменшення органічного забруднення потоків. Вони рекомендують уникати режимів управління з високим рівнем втручання, таких як повне видалення водних рослин та стабілізація обтікання, і натомість дозволити/сприяти розвитку більшої кількості структур природних потоків.

Детальніша інформація: