Збереження та відтворення ґрунтів є важливим завданням у контексті земельної реформи. 15 грудня 2021 року Уряд затвердив нормативи гранично допустимих концентрацій небезпечних речовин у ґрунтах, а також їх перелік.  Цим рішенням встановлюються нормативи для 39 небезпечних речовин,  надмірний вміст яких призводить до шкідливого впливу на довкілля, забруднення ґрунтів та здоров’я людей.

Цей документ стає підґрунтям також для:

  • раціонального використання, відтворення і охорони земельних ресурсів;
  • вжиття заходів щодо запобігання забрудненню земель хімічними і радіоактивними речовинами;
  • додержання суб’єктами господарювання екологічних нормативів у сфері використання та охорони земель.

«Збереження та відтворення родючості ґрунтів є важливим, особливо в умовах проведення в Україні земельної реформи. Нововведення дають змогу громадянам захистити свої земельні ділянки від «недобросовісних» орендарів, які при веденні господарської діяльності надмірно виснажують та забруднюють ґрунти, використовуючи різні концентровані добрива чи пестициди для швидкого прибутку», – прокоментував в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Він також повідомив, що затверджені зміни дають повноваження контролюючим органам здійснювати контроль у сфері охорони земельних ресурсів та дотримання суб’єктами господарювання екологічних нормативів, а також притягнення  порушників до відповідальності.

Детальніша інформація: