Розвинуті країни пообіцяли виділити 9,3 млрд доларів (8,8 млрд євро) на допомогу бідним країнам у боротьбі зі зміною клімату. Відповідна заява була зроблена на конференції, що відбулася у німецькому місті Бонн 6 жовтня 2023 року. Однак неурядові групи розкритикували цю обіцянку, заявивши, що коштів буде не достатньо для боротьби з кліматичною кризою.

Питання фінансової підтримки бідніших країн відіграватиме важливу роль під час майбутньої Конференції ООН зі зміни клімату COP28. Фінансова підтримка допоможе країнам, що розвиваються, скоротити викиди та перейти на чисту енергію. Зобов’язання, зроблені на Конференції високого рівня в Бонні, допоможуть поповнити Зелений кліматичний фонд, створений у 2010 році як механізм фінансування для країн, що розвиваються. Фонд розташований у Південній Кореї. Гроші, обіцяні на конференції у Бонні, будуть використані для фінансування проєктів у країнах, що розвиваються, у період з 2024 по 2027 рік.

25 країн виступили з новими обіцянками, а 5 заявили, що оголосять про свої можливості найближчим часом. Уряд  Німеччини пообіцяв 2 млрд євро. «Зібрана сума, ймовірно, виявиться набагато більшою», – йдеться у спільній заяві МЗС Німеччини та Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Три чверті держав-донорів збільшили свої зобов’язання порівняно з попередньою донорською конференцією у 2019 році, включаючи Німеччину, Австрію та Францію. Данія, Ірландія і Ліхтенштейн подвоїли свої зобов’язання.

Про обіцянки від США не йшлося, але у квітні на віртуальному кліматичному саміті в Білому домі президент Джо Байден оголосив про нове кліматичне фінансування в розмірі 1 млрд доларів для країн, що розвиваються. 

Незважаючи на збільшення зобов’язань, неурядові організації розкритикували ці зобов’язання, заявивши, що вони не відповідають тому, що необхідно для боротьби з впливом зміни клімату на вразливі громади в країнах, що розвиваються. 

Питання фінансової підтримки бідніших країн відіграватиме важливу роль під час майбутньої Конференції ООН зі зміни клімату COP28, яка розпочнеться в Дубаї наприкінці листопада. 

Детальніша інформація: