12 квітня 2024 року Рада ЄС прийняла регламент Євро-7, який встановлює правила щодо обмежень викидів для дорожніх транспортних засобів і довговічності акумуляторів. 

Регламент охоплює легкові автомобілі, фургони та великовантажні транспортні засоби в одному законодавчому акті. Він спрямований на подальше зниження викидів забруднюючих речовин у повітря від вихлопних газів та гальм. Новий регламент також встановлює суворіші вимоги до терміну служби.

Регламент Євро-7 встановлює правила для викидів вихлопних газів дорожніх транспортних засобів, а також для інших типів викидів, таких як стирання шин і викиди частинок гальм. Він також вводить вимоги до довговічності акумулятора. Для легкових автомобілів і мікроавтобусів регламент зберігає обмеження викидів вихлопних газів Євро-6, але вводить суворіші вимоги до твердих частинок. Для великовантажних автобусів і вантажівок регламент встановлює більш суворі обмеження для різних забруднюючих речовин, включаючи ті, які досі не регулювалися, такі як закис азоту (N2O). Крім того, Євро-7 вводить більш суворі обмеження на викиди частинок, що утворюються при гальмуванні, з конкретними обмеженнями для електромобілів. Нові правила також включають більш суворі вимоги до терміну служби для всіх транспортних засобів як з точки зору пробігу, так і терміну служби.

Дати застосування регламенту залежатимуть від типу відповідного транспортного засобу:

  • 30 місяців для нових типів легкових автомобілів і мікроавтобусів, і 42 місяці для нових легкових автомобілів і мікроавтобусів;
  • 48 місяців для нових типів автобусів, вантажівок і причепів, і 60 місяців для нових автобусів, вантажівок і причепів;
  • 30 місяців для встановлення нових систем, компонентів або окремих технічних вузлів в легкових автомобілях і мікроавтобусах, і 48 місяців для встановлення в автобусах, вантажівках і причепах.

Детальніша інформація: