Орли, міграційні маршрути яких проходять через Україну, змінили маршрути польоту, щоб уникнути територій, які постраждали від війни. Про це свідчать результати нового дослідження, опубліковані виданням Current Biology.

Вчені проаналізували маршрути міграції 19 великих підорликів, які у березні та квітні 2022 року мігрували через Україну у Білорусь. 

Великий підорлик — це великий хижий птах, занесений до червоного списку Міжнародного союзу охорони природи як вразливий вид.

Орли мігрували повільніше, менше зупинялися на території, і міграція через Україну займала більше часу, ніж у попередні роки. Дані свідчать про те, що після вторгнення орли подолали у середньому на 85 км більше, а їхні подорожі тривали на 55 годин довше.

У довоєнний період 90% птахів здійснювали проміжні зупинки в українських містах, зокрема у Вінниці, Рівному та Житомирі. Після вторгнення лише 32% зупинилися в Україні, а деякі місця взагалі уникали. 

“Найбільші відхилення від прямого шляху спостерігалися там, де військова активність була більшою”, – стверджують дослідники. 

У дослідженні йдеться, що великий підорлик міг реагувати на компоненти військової діяльності (вибухи, пожежі), транспорт, шум чи світло, що могло вплинути на міграційну поведінку. 

Детальніша інформація: