Верховна Рада України ухвалила поданий Президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт № 0167 «Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь України у Програмі ЄС LIFE – Програмі дій з довкілля та клімату».

Угоду між Україною та Європейським Союзом щодо приєднання до Програми LIFE ще наприкінці червня цього року підписали Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс під час його візиту на Київщину.

«В умовах протистояння російській агресії, коли практично усі фінансові ресурси йдуть на оборону країни, партнерство у рамках програми LIFE є надважливим і пріоритетним для захисту та відновлення довкілля», – зауважив Руслан Стрілець.

Ратифікація Угоди відкрила перед Україною джерела фінансування, які раніше були недоступні. За рахунок співфінансування LIFE країна матиме більше можливостей для відновлення пошкоджених чи знищених природних екосистем, будівництва центрів реабілітації тварин та ревіталізації річок тощо.

«На 2022 рік Єврокомісія оголосила 34 конкурсні пропозиції на суму 598 млн євро. Вже зараз до участі в конкурсі Програми LIFE відібрано ряд українських проєктів. Маю сподівання, що деякі з них можуть почати співфінансуватися вже цього року», – повідомив Міністр Руслан Стрілець.

Детальніша інформація: