Фестиваль «Майстерня міста» існує у Львові вже понад 12 років. За цей час у рамках майстерні встигли реалізувати низку урбаністичних проєктів, які видимо покращили місто. 

Серед кейсів фестивалю – встановлення дощового саду поряд зі стелою у парку 700-річчя Львова. Раніше на цій території була проблема скупчення дощової води, що руйнувала тротуар та пішохідні доріжки поруч.

У рамках фестивалю встановили зелений острівок з багаторічних рослин, який поглинає зайву вологу та виконує ще й естетичну функцію. Такі практики поширені і в Європі, адже вони ефективні та ресурсно не затратні.

Минулоріч у рамках Майстерні Міста створили громадський простір біля першого продовольчого банку «Тарілка». Біля нього щоденно збирались сотні мешканців, які отримують продовольчу допомогу, тож черга тут могла сягати 10 метрів, а припарковані впритул машини часто заважали локації ефективно працювати.

Рішенням стало озеленення території, встановлення кількох лавок та клумб. Таким чином змістили зону паркування та створили відпочинкову зону для відвідувачів, що чекають у черзі. Створений простір тепер став ще й точкою притягання для мешканців сусідніх будинків. 

Нині у Львові триває зголошення на участь у Майстерні міста 2024, які відбудеться з 26 серпня по 1 вересня. Мешканців, громадські організації чи локальний бізнес, які мають різноманітні ідеї щодо покращення міста, запрошують до реєстрації.

Подати свою ідею на реалізацію у рамках Майстерні міста можна до 16 червня за посиланням https://cutt.ly/5eqv0AxF

Деякі з проєктів можуть бути частково профінансовані фестивалем (обговорюється індивідуально).

Детальніша інформація: