«Сонячне Місто» – це перший в Україні енергокооператив, що будує сонячну електростанцію на муніципальних дахах Славутича, щоб заробляти на продажі електроенергії за “зеленим” тарифом. 

Кооператив є муніципальним, бо створений за сприяння міста і створює нові можливості для громади: частина чистого прибутку йтиме на міські проєкти. Пайові внески членів кооперативу, відповідно до мети створення “Сонячного Міста”, будуть використовуватись для побудови сонячної електростанції. Відповідно, їх сума повинна відповідати капітальним витратам проєкту, визначеним у фінансовій моделі кооперативу. Ці витрати становлять 175 513 євро. Стати співвласником цієї електростанції може кожен охочий. Вартість одного паю для члена кооперативу становила близько €500. Згідно з фінансовою моделлю кооперативу, кожні 1000 євро, вкладені в кооператив, дадуть 138 євро річного прибутку (після оподаткування). Це трохи більше 13% прибутковості, що прив’язана до євро.

На кінець 2019 року було завершено монтаж першої сонячної електростанції потужністю 40 кВт на даху універсаму «Мінськ» та у лютому 2020 року отримано ліцензію НКРЕКП на виробництво електроенергії.

Детальніша інформація: