Урядовці зі 100 країн світу домовились створити Міжнародну платформу щодо вирішення кліматичних питань. Таке рішення було схвалене на Інклюзивному форумі щодо підходів до питання зменшення викидів вуглецю (IFCMA), який відбувся у гібридному форматі у Париж.

На події були присутні близько 500 високопосадовців, які представляли близько 100 країн з усього світу, за винятком росії та білорусі. Від України участь у заході взяли заступник Міністра Олександр Краснолуцький та директор Департаменту дозвільно-ліцензійної діяльності та запобігання промисловому забрудненню Вікторія Киреєва. 

Метою новоствореної платформи є спільне вирішення викликів, з якими зіштовхуються уряди у прискоренні переходу до низьковуглецевих технологій, а також роль, яку може відіграти IFCMA у підтримці покращення даних та інформації. 

Варто зазначити, що станом на 30 січня 2023 року 133 країни світу, що представляють близько 91% світового ВВП і охоплюють близько 83% глобальних викидів, схвалили цілі щодо нульового чистого викиду вуглецю. Відповідно до принципів багатосторонньої архітектури кліматичної політики, викладеної в Паризькій угоді, країни використовують або планують використовувати широкий набір політик щодо скорочення викидів.

Детальніша інформація: