Запити на екстрену допомогу з Фонду реагування на стихійні лиха ЄС зросли на 400% за останні 2 роки. Резерв екстреної допомоги Фонду був вичерпаний як у 2021, так і в 2022 році.

Влітку 2023 року кількість стихійних лих в ЄС зросла. Зокрема, руйнівні повені у Словенії забрали життя щонайменше шести людей, Греція постраждала від смертельних лісових пожеж і штормів, а рекордна посуха спустошила ферми в Іспанії.

Центр реагування на надзвичайні ситуації ЄС координує надання допомоги країнам, що постраждали від кризи. У 2018 році центр відповів на 20 прохань про допомогу. До 2022 року це число підскочило до більш ніж 230 запитів. Причиною цього все більше стають погодні явища, пов’язані з кліматом.

Разом з тим, запити про допомогу зростають. Лише за липень та серпень 2023 року Центр реагування на надзвичайні ситуації викликали 12 разів у відповідь на лісові пожежі, повені та надзвичайні ситуації в Україні.

Резерв солідарності та надзвичайної допомоги ЄС, який допомагає європейським країнам у надзвичайній ситуації, має максимальний річний бюджет у розмірі 1,2 млрд євро. Єврокомісія хоче додати додаткові 2,5 млрд євро до резерву в 2024-2027 роках в рамках поточного перегляду семирічного бюджету ЄС. Країнам ЄС і законодавцям доведеться домовитися і схвалити додаткові гроші, але уряди неохоче вкладають більше коштів.

Детальніша інформація: