CDP, некомерційна організація, відповідальна за запуск першої глобальної системи розкриття інформації про вуглець для міст, оголосила свій список лідерів 2022 року.  До переліку потрапило 21 європейське місто.

Список включає столиці, економічні центри та менші міста, які показують, що кліматичні дії та прозорість стали цінностями, які поділяє місцева влада.

Щоб отримати оцінку «А», міста повинні відповідати декільком критеріям, що показують прозорість кліматичних питань та відповідні дії. Міста повинні публічно розкривати екологічні дані через систему CDP-ICLEI Track, мати загальноміський облік викидів та план дій щодо клімату.

До переліку потрапили: Афіни, Берум, Барселона, Брага, Флоренція, Гімарайнш, Гельсінгер, Лахті, Мадрид, Мальме, Мангейм, Осло, Оулу, Париж, Порту, Тампере, Гаага, Тронхейм, Турку, Вантаа, Віторія-Гастейс.

Серед заходів, які запроваджують міста:

·         Афіни: встановлення сонячних систем на 50 школах, щоб покрити 110% їх енергетичних потреб;

·         Париж: відновлення 1 мільйона житлових будинків до 2050 року і цілі, щоб 50% будівельних майданчиків були з «нульовими відходами на звалища» до 2030 року, що є частиною циркулярної економіки міста;

·         Порту: міська угода на електроенергію на 46 гігават для всієї муніципальної інфраструктури є 100% відновлюваною;

·         Осло імітує вплив екстремальних дощів (вибухів хмар) для інформування місцевого розвитку та будівництва протоки;

·         Гаага, очікуючи до 30 см підвищення рівня моря, інвестує в унікальне природне рішення на пляжі Зандмотор, щоб тримати захід Нідерландів над водою.

Детальніша інформація: