Атмосфера нагрівається, а клімат змінюється щороку. Ліси та океани забруднюються і знищуються. Європейський зелений курс (ЄЗК) – відповідь на ці виклики. Це нова стратегія зростання, яка має на меті перетворити ЄС на чесне та процвітаюче суспільство, з сучасною, ресурсоефективною та конкурентоспроможною економікою, з нульовими нетто-викидами парникових газів у 2050 році, де економічне зростання відбувається одночасно зі скороченням використання ресурсів.

Європейський зелений курс також має на меті охороняти, зберігати та збільшувати природний капітал ЄС, охороняти здоров’я та добробут громадян від екологічних ризиків та впливів. Водночас, цей перехід має бути справедливим та інклюзивним. Він повинен ставити людину на перше місце, звертати увагу на регіони, промисловість та працівників, які будуть зіштовхуватись із найбільшими викликами.

ЄЗК вплине не лише на країну чи місто, але й на життя кожного. Яким чином, – розповідаємо у серії інфографік.

Публікація підготовлена за фінансової допомоги Європейського Союзу  у межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу».

Проєкт реалізується консорціумом громадських організацій, зокрема Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля», під загальною координацією ГО “ДІКСІ ГРУП”.