Створити фінансову платформу в межах Діалогу з Україною щодо Європейського зеленого курсу та зеленого переходу, – такого рішення дійшли сторонипід час другого засідання робочої групи Діалогу високого рівня щодо Європейського зеленого курсу і зеленого переходу України. 

Зустріч, яка відбулася 22 вересня 2021 року, пройшла під  співголовуванням Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги  Стефанішиної та заступниці Генерального директора Генерального директорату Європейської Комісії з питань сусідства і розширення, Голови Групи підтримки України Катарини Матернової. 

Під час засідання обговорили такі питання, як архітектура кліматичного врядування та підготовка плану дій досягнення цілей НВВ2; співпраця щодо фінансування зелених трансформацій; прогрес та пріоритети у сфері лісового господарства; впровадження реформ у сфері управління відходами; захист і відновлення біорізноманіття; робота фонду з енергоефективності та воднева економіку.

У ході зустрічі ЄС підкреслив необхідність швидкого прийняття, впровадження і забезпечення дотримання ключового екологічного законодавства України у сферах поводження з відходами, зниження промислових викидів, екологічного контролю, Смарагдової мережі та Державної стратегії управління лісами. Адже це сприятиме подальшій співпраці України та ЄС у питаннях захисту довкілля.

Сторони домовилися створити фінансову платформу в межах Діалогу з Україною щодо Європейського зеленого курсу та зеленого переходу. Це дозволить Україні залучати не лише національні, а й міжнародні ресурси для впровадження цілей зеленого переходу.

Детальніша інформація: