У рамках європейської ініціативи “Фенікс” ЄС виділить 7 млн євро на зелену розбудову українських міст. Першим пілотним регіоном ініціативи може стати Київщина.

Програма «ФЕНІКС» спрямовуватиметься на допомогу в плануванні під час відбудови; підтримку у розробці кліматично нейтральних стратегій; обмін знаннями в управлінні зеленим розумним містом; обмін передовою практикою у сфері сталого розвитку та кліматичної нейтральності. 

За словами Єврокомісара з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюса Сінкявічюса, кошти виділять вже у квітні поточного року з двох джерел: у рамках програми місії Horizon Europe Cities та  програми LIFE. До  грудня цей процес має бути фіналізованим.

Першим пілотним регіоном ініціативи може стати Київщина, яка стала однією з перших областей, що постраждали від повномасштабного вторгнення РФ. Лише в одному Ірпені через бойові дії зруйновано та пошкоджено 70% міста.

На думку голів громад, надзвичайно важливими та найпершими проєктами з реконструкції міст мають стати створення сучасної системи поводження з відходами, енергоефективність, якісне водопостачання та очищення стічних вод.

Руслан Стрілець наголосив очільникам міст, що вони мають обов’язково використати таку унікальну можливість від ЄС та подавати свої проєкти відбудови для участі у конкурсі в рамках ініціативи «Фенікс».

Детальніша інформація: