Нещодавній звіт рекрутингової компанії Acerta виявив, що у Бельгії частка приватних автомобілів на викопному паливі неухильно зменшується. Крім того, 39% працівників почали їздити на роботу на велосипеді. 

Водночас, цифри слід розглядати у перспективі, оскільки лише 15,3% працівників користуються лише велосипедом,  22% – поєднують його з автомобілем, а решта – з громадським транспортом. 

Популярність велотранспорту можна частково пояснити політикою надбавок за їзду на велосипеді. Працівники, які обрали для себе цей вид транспорту, можуть вимагати 0,27 євро за кожен кілометр з 1 травня 2023 року.

Ці гроші не оподатковуються і будуть щорічно коригуватися відповідно до рівня інфляції. На день компенсують максимум 40 кілометрів, а виплачують кошти щомісяця разом зі звичайною заробітною платою.

Ще одним великим стовпом зелених поїздок на роботу в Бельгії стало збільшення кількості електричних та гібридних автомобілів – як особистих, так і корпоративних. Частка автомобілів компаній, що працюють на викопному паливі, скоротилася на чверть.

Наразі 78% поїздок на роботу все ще відбуваються на автомобілі, навіть якщо деякі з них частково перетинаються з їздою на велосипеді або громадському транспорті.

Детальніша інформація: