Водень як паливо вже надійшов до Болгарії, але поки що в досить обмежених обсягах. 5 травня 2024 року перша воднева зарядна станція була встановлена в районі Дружба в Софії на території, яка використовується Болгарською академією наук для тестування різних енергетичних рішень.

Ця воднева зарядна станція є науковим проєктом, який використовується для вивчення та експериментів, і є результатом партнерства між Болгарською академією наук, Інститутом електрохімії та енергетичних систем «Академія Євгена Будевського», польовою лабораторією Центру компетенцій «Hitmobil» та 8 бізнес-партнерами.

Станція використовує зелений водень, вироблений електроенергією за допомогою фотоелектричних панелей та емулятора вітрогенератора. Станція також має вхідний отвір, який дозволяє їй підживлюватися балонним воднем з інших джерел.

Можливості станції становлять близько 40-50 кг водню на добу, чого вистачить для зарядки 10-15 легкових автомобілів або 2 автобусів щодня.

Центр компетенцій «Hitmobil» також працює над проєктом сталого міського транспорту. Розробляється ідея оснастити водневим паливним елементом звичайний тролейбус, щоб він міг проїхати 100 км за межами міської мережі.

Детальніша інформація: