Архітектурна студія Vovk+Partners Architects розробила ескізи реконструкції Центральної площі Бородянки Київської області: пропонують облаштувати набережну, сади й алею з графіті. 

Саму площу залишили відкритою, щоб була змога проводити міські заходи та концерти. Пошкоджений обстрілами пам’ятник Тарасові Шевченку, який став символом руйнування Бородянки, реконструюють, він залишиться на своєму місці. Під площею облаштують підземний паркінг, який також слугуватиме укриттям.

У зелених зонах на площі планують зробити так звані Бородянські сади: клумби з кущами, сухостоями, цікавими композиціями з квітами. Тут також передбачена алея з роботами відомих художників, які залишили свої графіті в різних частинах містечка. 

Навколо озер облаштують набережну. Архітектори мінімально втручалися в ландшафт і зберегли всі дерева довкола води.

Передбачено дитячу зону з зеленим лабіринтом, невеличкий і затишний парк для дорослих. Залишили наявний ресторан, поруч створять амфітеатр для відпочинку біля води.

З іншого боку від ресторану мешканці самостійно облаштували спортивний майданчик. Проєктувальники так і залишили тут спортивну зону, додавши до баскетбольного поля тенісні столи, фонтанчики для води, трибуни.

Поруч є невеликий спуск до води — взимку озера замерзають, люди катаються на ковзанах. Тому там передбачили зручний підхід. Також буде вишка для стрибків у воду, а для рибалок збудують п’ять понтонів. 

Детальніша інформація: