Завдяки Німецькому товариству міжнародного співробітництва GIZ, у Львові зміцнюють сталу мобільність. Так, нещодавно, на виконання одного з пунктів Плану сталої мобільності, місто отримало від німецьких партнерів 9 велосипедів з електропідсиленням. 

План сталої мобільності розглядає велосипед як альтернативу громадському транспорту та автомобілю. Передбачали, що двоколісним транспортом користуватимуться ті працівники, які впродовж дня часто переміщаються по місту. Відтак, за перші тижні електровелосипеди в основному використовували інспектори з паркування, які змушені бути швидкими, мобільними та оперативно реагувати на ті чи інші звернення.

«Під час міжнародної конференції з питань відновлення України в Лугано були визначені принципи відновлення країни.  Одним із них є сталий розвиток. Тут також актуальна тема сталого міського транспорту. Ми раді, що й надалі можемо підтримувати наших партнерів у сфері мобільності у Львові. Ще у вересні 2021 в межах проєкту «TUMIVolt – міська мобільність з відновлювальних джерел енергії» ми почали напрацьовувати  план розвитку електромобільності для міста. А зараз ця тема ще більш актуальна, ніж була до початку війни. До кліматичних змін додається ще питання ціни на паливо, а також його доступність та походження.

В плані розвитку електромобільності сформовано приклади застосування й одним із них є використання працівниками комунальних установ електричних велосипедів у своїй роботі. Для цього, за дорученням уряду Німеччини, федеральна компанія GIZ закупила 9 електровелосипедів. За перший тиждень роботи бачимо, що найчастіше ними користуються інспектори з паркування. Також ми отримала прохання забезпечити працівників районних адміністрацій такими легкими електричними транспортними засобами. Це свідчить про тенденцію до зростання популярності використання у роботі електровелосипедів», – зазначає експерт з питань транспортної політики GIZ Армін Ваґнер.

Як додав консультант проєкту TUMIVolt  Дем’ян Данилюк, велосипеди з електропідтримкою суттєво допомагають на ділянках зі складним схилястим рельєфом. Електропідсилення розганяє велосипед до 25км/год., після чого відключається. В режимі інспектування вулиць одного повного заряду акумуляторної батареї вистачає на 3 дні.

Детальніша інформація: