У Львові почали висаджувати перші «кліматичні дерева». На проспекті Свободи висадили перші 36 саджанців кленів-яворів атропурпуреа.
«Кліматичними» називають такі дерева, які сприяють адаптації міста до зміни клімату. Це види, стійкіші до посух, злив, морозів, інших екстремальних погодних умов, а також до солі.
Дерева висадили у вузькій алейній декоративній формі, відповідно до архітектури проспекту. Планується висаджувати дерева на вулицях, найбільш навантажених транспортом.
Восени кліматичні дерева планують висадити на вулицях Франка, Шухевича та Городоцькій, проспекті Шевченка. Загалом у Львові мають висадити понад 250 нових кленів, ясенів, яворів та інших стійких видів дерев.
Дерева допомагають боротися зі зміною клімату. Завдяки природному процесу фотосинтезу дерева поглинають CO2 та інші забруднюючі частинки, потім накопичують вуглець і виділяють чистий кисень. У районах міст із добре затіненими вулицями температура може бути на 1-1,5 градуси прохолоднішою, ніж у районах без вуличних дерев, що зменшує ефект теплового острова і зменшує потреби в енергії на кондиціювання.
Американські вчені дійшли висновку, що посадку окремих дерев слід розглядати як частину стратегії боротьби із підвищенням температури у міських районах. Одного спекотного дня та ночі вони зібрали понад 70 тис. показань температури повітря у різних умовах по всьому Вашингтону. Порівняно з вулицями без дерев, на тих, де вони були, вечорами було прохолодніше – наприклад, біля парків температура була на 1,8 градусів за Цельсієм нижчою, ніж середня температура у місті. У районах, де хоча б половина території була вкрита тінню від дерев, температура повітря була на 1,4 градуса нижчою, ніж у районах, де дерев було відносно небагато (близько 20% площі, як зазначають дослідники). Такі райони, у свою чергу, були прохолоднішими за ті, в яких дерев практично не було.
Детальніша інформація: