Німецький залізничний перевізник Deutsche Bahn відкрив дерев’яний вокзал у Цорнедінгу в Баварії. Для будівництва використовували місцеву деревину, а з сировиною теж працювала місцева компанія.

Дерев’яні модулі стандартизовані, що дозволяє використати ті самі елементи для будівництва інших будівель, іншої площі та планування. Площа цього вокзалу — 200 квадратних метрів. Серійні технології, вважають у Німеччині, дозволяють підвищити екологічність будівництва.

Часткове скління даху дозволяє максимально використовувати природне освітлення. На даху встановлено сонячні панелі площею 140 квадратних метрів. Надлишок енергії збирає система, створена з використаних акумуляторів електромобілів. Температура в приміщенні регулюється за допомогою теплового насоса. Спеціальна фарба, якою пофарбовано фасад, також зберігає комфортну температуру.

На вокзалі в Цорнедінгу є магазин, безбар’єрні туалети та автомати з продажу квитків. Простір перед будівлею ще продовжують облаштовувати — незабаром там має з’явитися велопаркінг на 200 місць.

Будівництво коштувало приблизно 2,2 мільйона євро. Deutsche Bahn планує будувати схожі екологічні вокзали на інших невеликих станціях. Зараз завершують вокзал у Гаарі, що неподалік Мюнхена.

Детальніша інформація: