26 березня 2024 року Держенергоефективності України та Рівненська міська рада відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективної трансформації у місті Рівне.

Відкриття офісу відбулося під час проведення форуму «Рівне EUROFORUM: енергоефективність, сталий розвиток громади». Наміри подальшої співпраці установи закріпили, підписавши відповідний Меморандум.

На базі офісу планується акумулювати та масштабувати усі ті успіхи, які вже має місто, а також сприяти залученню фінансування та світового досвіду для реалізації нових проєктів, здійснювати навчання та підвищення кваліфікації місцевих фахівців у цих сферах.

Офіс стане платформою для співпраці у напрямах:

  • управління енергоспоживанням: впровадження систем енергоменеджменту, розроблення місцевого енергетичного плану, проведення енергетичної сертифікації будівель, енергоаудитів;
  • створення «подушки енергетичної безпеки» регіону (визначення та використання потенціалу заміщення традиційних видів палива, альтернативне теплозабезпечення, високоефективна когенерація, виробництво біогазу та біометану);
  • залучення фінансових ресурсів для енергоефективної трансформації регіонів (через майбутню Національну платформу декарбонізації, ЕСКО, муніципальні зелені фінанси, міжнародну фінансову допомогу тощо);
  • просвіта та популяризація у напрямку енергоефективності.

На сьогодні Рівне – єдине місто в Україні, де впроваджується стратегія декарбонізації. Це одне з пілотних міст, де буде впроваджено проєкт «Створення концепції NetZero для міста Рівне» в рамках співробітництва з ЄС.  Кошти на реалізацію цього проєкту місто отримало через NetZeroCities, що є частиною дослідницької та інноваційної програми Європейського Союзу “Horizon 2020”.

Відкриття Офісу декарбонізації прискорить рух міста до цілей вуглецевої нейтральності та впровадження найсучасніших енергоефективних технологій. Офіс буде надійною платформою для комунікації між місцевою громадою та зацікавленими сторонами у сфері енергоефективності та декарбонізації.

Детальніша інформація: