Global Methane Pledge – ініціатива зі скорочення викидів метану і посилення міжнародної співпраці. У жовтні 2021 року КМУ на своєму засіданні ухвалив листи віцепрезиденту Європейської Комісії з питань Європейського зеленого курсу Франсу Тіммермансу та Спецпосланцю з питань клімату США Джону Керрі про приєднання України до цієї ініціативи.

Global Methane Pledge була представлена 2 листопада 2021 року Європейським Союзом та Сполученими Штатами Америки на Саміті світових лідерів під час міжнародних кліматичних переговорів у Ґлазґо. Станом на серпень 2022 року ініціативу підтримала 121 держава.

Учасники, які приєднуються до ініціативи, погоджуються вжити добровільних дій щодо їхнього внеску у колективні зусилля зі скорочення глобальних викидів метану принаймні на 30% до 2030 року від рівня 2020 року, що може усунути потепління на понад 0,2˚C до 2050 року. Це глобальне, а не національне скорочення викидів метану. Учасники також зобов’язуються рухатися до використання методологій належної практики МГЕЗК для інвентаризації найвищого рівня, а також працювати над постійним підвищенням точності, прозорості, узгодженості, порівнянності та повноти національних звітів щодо інвентаризації парникових газів відповідно до РКЗК ООН та Паризької угоди, а також забезпечити більшу прозорість у ключових секторах.

У рамках ініціативи передбачені щорічні зустрічі на рівні міністрів для огляду її прогресу.

Детальніша інформація: