Ситуація протягом третього кварталу 2022 року відзначалася активними заходами із підготовки до опалювального сезону в країнах ЄС та координацією процесу з боку Європейської Комісії, а також продовженням діяльності із посилення кліматичної політики та захисту довкілля, зокрема в рамках законодавчих пропозицій.

Водночас, інституції ЄС та громадськість увійшли у важкі дискусії щодо специфіки подальшої політики у сферах, пов’язаних з ЄЗК, та фінансуванням на найближчий період.

Зокрема, такі дискусії мали місце навколо прийняття змін до Таксономії ЄС (включення перехідних видів діяльності в сферах газу та ядерної енергетики), а також обговорення проекту бюджету ЄС на наступний рік та підготовки позиції Ради ЄС стосовно документу.

Можна виділити кілька основних тенденцій періоду:

  • продовженням заходів із зменшення наслідків енергетичної кризи в Європі, спричиненої російським вторгненням в Україну та економічною агресією проти країн ЄС;
  • дискусії щодо оптимізації бюджету ЄС на наступний рік та сфер і програм, фінансування яких може бути скорочено;
  • продовження впровадження законодавства відповідно до пакету «Готові до 55»;
  • запровадження проєктів спільного інтересу із розвитку відновлюваних джерел енергії та диверсифікації джерел постачання енергоресурсів до ЄС;
  • обговорення посилення кліматичних амбіцій у деяких секторах, зокрема транспорті;
  • опублікування змін до Таксономії ЄС та дискусії навколо включення деяких проектів у сфері природного газу та ядерної енергетики.

Детальніша інформація: