ЄС продовжує активно боротися з наслідками російської агресії. Протягом другого кварталу 2022 року Євросоюз здійснив низку кроків, які матимуть суттєвий вплив на енергетичну безпеку та дозволять посилити енергетичну незалежність. Про це детальніше у квартальному огляді “Україна та Європейський зелений курс”.
Огляд дій ЄС у напрямку енергетичної незалежності за травень-червень 2022 року підготували аналітики проєкту “Україна та Європейський зелений курс”.
Серед основних подій другого кварталу: прийняття нового стратегічного документу Єврокомісії – REPowerEU; запровадження Енергетичної платформи ЄС для спільної закупівлі газу; прийняття країнами ЄС зобов’язання забезпечити заповнення газосховищ на 80% від максимальної потужності до 1 листопада 2022 (90% у подальші роки); запровадження посилених вимог до сертифікації операторів газосховищ, зокрема щодо їх незалежності.
Перелічені заходи матимуть суттєвий вплив на енергетичну безпеку ЄС, послаблення впливу Газпрому на енергетичні ринки, а також створюють додаткові можливості для України як країни з одними з найбільших потужностей газосховищ в Європі.
Серед основних тенденцій другого кварталу 2022 року аналітики називають:
- доопрацювання стратегічного підходу з диверсифікації постачання енергетичних ресурсів та зниження імпортозалежності ЄС з огляду на агресію з боку рф;
- прийняття окремих актів законодавства ЄС з підвищення безпеки функціонування енергетичних ринків;
- продовження розроблення законодавства з питань охорони довкілля та боротьби зі зміною клімату;
- розроблення нових моделей фінансування заходів в контексті ЄЗК та плану REPowerEU.
Нагадаємо, що квартальні огляди «Україна та Європейський зелений курс» готуються за фінансової допомоги Європейського Союзу European Union in Ukraine у межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу».
Детальніша інформація: