ЄС продовжує активно боротися з наслідками російської агресії. Протягом другого кварталу 2022 року Євросоюз здійснив низку кроків, які матимуть суттєвий вплив на енергетичну безпеку та дозволять посилити енергетичну незалежність. Про це детальніше у квартальному огляді “Україна та Європейський зелений курс”.

Огляд дій ЄС у напрямку енергетичної незалежності за травень-червень 2022 року підготували аналітики проєкту “Україна та Європейський зелений курс”.

Серед основних подій другого кварталу: прийняття нового стратегічного документу Єврокомісії – REPowerEU; запровадження Енергетичної платформи ЄС для спільної закупівлі газу; прийняття країнами ЄС зобов’язання забезпечити заповнення газосховищ на 80% від максимальної потужності до 1 листопада 2022 (90% у подальші роки); запровадження посилених вимог до сертифікації операторів газосховищ, зокрема щодо їх незалежності.

Перелічені заходи матимуть суттєвий вплив на енергетичну безпеку ЄС, послаблення впливу Газпрому на енергетичні ринки, а також створюють додаткові можливості для України як країни з одними з найбільших потужностей газосховищ в Європі.

Серед основних тенденцій другого кварталу 2022 року аналітики називають:

  • доопрацювання стратегічного підходу з диверсифікації постачання енергетичних ресурсів та зниження імпортозалежності ЄС з огляду на агресію з боку рф; 
  • прийняття окремих актів законодавства ЄС з підвищення безпеки функціонування енергетичних ринків; 
  • продовження розроблення законодавства з питань охорони довкілля та боротьби зі зміною клімату; 
  • розроблення нових моделей фінансування заходів в контексті ЄЗК та плану REPowerEU.

Нагадаємо, що квартальні огляди «Україна та Європейський зелений курс» готуються за фінансової допомоги Європейського Союзу European Union in Ukraine у межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу». 

Детальніша інформація: