Цифри за березень 2024 року показують рекордну кількість ліцензій та продуктів ЄС з екологічним маркуванням.

З вересня 2023 року було видано 159 нових ліцензій Ecolabel для різних груп продуктів, внаслідок чого загальна кількість досягла 2743. 6837 нових продуктів отримали екологічне маркування ЄС, що означає, що споживачі тепер можуть вибирати з майже 96 тис. товарів і послуг, які підтвердили свою екологічність. Ці рекордні цифри є приводом для святкування, оскільки вони демонструють, що підтримка екомаркування зростає, щоб покласти край грінвошингу.

Група продуктів із надання послуг із розміщення туристів зберігає лідерство з найбільшою кількістю ліцензій в цілому. Тепер відпочиваючі матимуть вибір із понад 700 готелів і кемпінгів EU Ecolabel для своїх наступних подорожей, переважна більшість з яких – мікро-, малі та середні підприємства. 

Кількість ліцензій на косметичну продукцію також зросла на 24%, що дало споживачам з ЄС понад 1000 косметичних засобів EU Ecolabel з біорозкладаними інгредієнтами, меншою кількістю небезпечних речовин і упаковкою, яку легше переробляти.

Дивлячись на найпопулярніші продукти, ентузіасти «зроби сам», які піклуються про сталий розвиток, мають великий вибір – понад 37 тис. фарб і лаків EU Ecolabel для приміщень і зовнішніх робіт. 

У товарній групі текстиль було представлено 736 нових продуктів, що збільшило кількість товарів майже до 10 тис. і полегшило споживачам пошук одягу, аксесуарів та інтер’єрних тканин, виготовлених з екологічно чистих волокон.

Інші групи товарів, які продовжили свою позитивну траєкторію зростання з вересня 2023 року, включають миючі засоби для посудомийних машин, меблі, пральні порошки.

Найефективнішими країнами виявилися Австрія, Франція та Німеччина, які видали найбільше нових ліцензій за останні 6 місяців, причому послуги з розміщення туристів є одним із основних драйверів. В цілому, Франція, Німеччина, Італія та Іспанія залишаються країнами-лідерами як за ліцензіями, так і за продуктами, тоді як представництво інших країн європейської економічної зони залишається стабільним на рівні 4% від усіх ліцензій ЄС з екологічним маркуванням.

Детальніша інформація: