Починаючи з 2024 року нові системи опалення Німеччини повинні працювати як мінімум на 65% на “зеленій” енергії, що означає фактичну заборону газових та масляних обігрівачів.

Уряд Німеччини прийняв пропозицію щодо закону, згідно з яким з 2024 року буде заборонено встановлення нових установок для обігріву на викопному паливі.

Загалом 30 млн будинків країни опалюються за допомогою викопного палива. Старі установки пропонується замінити тепловими насосами, які хоч і дешеві в експлуатації, проте часто дорожчі для придбання, ніж альтернативи на викопному паливу. Ті, хто переходить на повністю електричний тепловий насос, отримують ще 10% підтримки. А щоб компенсувати потенційно високі початкові витрати, уряд хоче надати позики до 60 тис. євро під низькі відсотки. Громадяни з фінансовими труднощами також матимуть право на додаткові 20%.

Починаючи з 2024 року, Німеччина планує встановлювати 500 тис. теплових насосів на рік, порівняно з приблизно 200 тис. у 2022 році.

Такі дії уряду Німеччини відповідають Європейському зеленому курсу. 

У березні 2023 року  Європейська комісія запропонувала прийняти закон про промисловість з нетто-нульовими викидами з метою розширення виробництва екологічно чистих технологій в ЄС і підготовки до переходу до “чистої енергетики”. З цього приводу голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила: “Нам потрібна нормативно-правова база, яка дозволить нам швидко здійснити перехід до екологічно чистої енергії. Європейський закон Net-Zero Industry Act забезпечить саме це. Він створить найкращі умови для тих секторів, які мають вирішальне значення для досягнення нетто-нульових викидів до 2050 року. Йдеться про такі технології, як вітряні турбіни, теплові насоси, сонячні панелі, поновлюваний водень, а також зберігання CO2».

Детальніша інформація: