Згідно зі звітом Rystad Energy «Свобода від викопного палива», 40 гігават (ГВт) сонячних панелей зберігаються на складах по всьому Європейському Союзу, що еквівалентно тій кількості панелей, які було встановлено у 27 країнах ЄС у 2022 році.

Якби ці панелі були встановлені, вони могли б замінити 7 млрд м3 природного газу. Оскільки Rystad Energy прогнозує, що кількість панелей у сховищах має зрости до 100 ГВт до кінця року, ці панелі зможуть замінити до 15 млрд м3 природного газу. 

Для енергетичної дослідницької компанії це є доказом того, що існують «значні вузькі місця та бар’єри» для розвитку сонячної енергетики. Вона вважає, що європейським країнам необхідно розширити навчальні програми для монтажників сонячних панелей, усунути вузькі місця в мережі та оптимізувати бюрократичні процеси, щоб якомога швидше вивезти сонячні панелі зі складів на дахи будинків і підприємств.  Це має бути головним пріоритетом для урядів по всій Європі, які намагаються скоротити викиди та швидко позбавити Європу від залежності від природного газу.

ЄС пообіцяв стати вуглецево-нейтральним до середини століття і прискорює свою енергетичну диверсифікацію від викопного палива через війну Росії в Україні.

Нагадаємо, що до агресії проти України Москва забезпечувала 40% імпорту природного газу в ЄС, а також близько чверті імпорту нафти і 70% поставок вугілля. 

Детальніша інформація: